Strona główna

 

punktor Spis według powiatów

 

punktor Spis alfabetyczny

 

punktor Przykłady wycieczek po Małopolsce

 

punktor Moje tapety

 

punktor Moje linki

 

punktor Kontakt

 

Zakopane

 

Zapraszam do Zakopanego - zimowej stolicy Polski, Mekki pasjonatów sportów zimowych i raju dla sympatyków gór.

Zakopane dla jednych jest "przedsionkiem tatrzańskiej świątyni", a dla innych jest celem podróży samym w sobie. Dla wszystkich jednak jest sporą atrakcją. Sprawia to przede wszystkim blisko dwustuletnia tradycja tego miejsca; wtedy bowiem zaczęli tu przyjeżdżać (zwykle z przyczyn zdrowotnych) artyści, literaci i inne wybitne osobistości. wielu z nich osiadło tu na stałe, a równie dużo znalazło tu natchnienie i inspirację dla swojej twórczości - dzięki temu znaczna część kultury polskiej tamtych czasów kształtowała się pod wpływem Tatr i Zakopanego.

Do dziś kultywowany jest również piękny i bogaty folklor góralski, dawne stroje i obyczaje stanowią obecnie nie lada atrakcję turystyczną.

Zakopane przyciąga miłośników różnych sposobów spędzania wolnego czasu: przyjeżdżają tu amatorzy wiejskiej ciszy i spokoju, osoby spragnione bogatego życia towarzyskiego; bywają tu miłośnicy muzyki poważnej, jak i pasjonaci folkloru górskiego. Przyjeżdżają tu tzw. "kawarniani turyści", którzy zaliczają szlak zakopiańskich restauracji i dyskotek, jak i aktywni narciarze czy alpiniści. Każdy znajdzie tu coś pięknego, coś tylko dla siebie.

Zapraszam również i Ciebie, byś spróbował(a) odkryć swoje własne Zakopane. Zaręczam, że wyjedziesz stąd z niezapomnianymi wrażeniami i na pewno będziesz chciał(a) jeszcze tu wrócić. I to nie raz!!!

SPACERY PO ZAKOPANEM

Krupówki
Zakopiańska Starówka
Od Równi Krupowych po Antałówkę i Zamoyskiego
Pod Skocznię i do Kuźnic
Jaszczurówka
Harenda
Gubałówka
Na tatrzańskich szlakach

WARTO  ZOBACZYĆ

Atma / Cmentarz na Pęksowym Brzysku / Gubałówka / Kościół na Górce / Kościół na Pęksowym Brzysku / Kościół Salwatorianów / Kościół parafialny p.w. św. Rodziny / Kuźnice / Miejska Galeria Sztuki / Muzeum Tatrzańskie / Oczko wodne na Krupówkach / Równie Krupowe / Sanktuarium na Krzeptówkach \ Targ pod Gubałówką / Wielka Krokiew / Willa Koliba / Willa Konstantynówka  

W orientacji po mieście pomóc może poniższa mapka:

  

WYCIECZKI W OKOLICE ZAKOPANEGO

Zalew Czorsztyński!!!!!
Objazd wokół Podhala
Pieniny i spływ przełomen Dunajca!!!!!
Szlakiem Architektury Drewnianej na Podtatrzu
Kraków!!!!!
Wycieczka do Wieliczki
Wycieczka do Wadowic
Wycieczka do Oświęcimia
Gorce i Rabka
Beskid Wyspowy
Ziemia sądecka