Strona główna

 

punktor Spis według powiatów

 

punktor Spis alfabetyczny

 

punktor Przykłady wycieczek po Małopolsce

 

punktor Moje tapety

 

punktor Moje linki

 

punktor Kontakt

 

Tatry

 

Tatry nazywane są polską miniaturą Alp. Ich szczyty pokrywają gołe granitowe skały, przez większą część roku pokryte śniegiem. Poniżej obserwować możemy wszystkie tradycyjne piętra roślinności wysokogórskiej oraz widoczne skutki wysokogórskiego lodowca, którymi są liczne stawy, jeziora i wały morenowe. Charakterystyczne dla Tatr są również liczne jaskinie oraz niezwykle malownicze dolinki górskie, w których do dziś prowadzony jest tradycyjny wypas owiec.

Tatry to wymarzone miejsce na odpoczynek dla wszystkich, zarówno dla wytrawnych wspinaczy, jak i dla kompletnych amatorów, którzy chcą jedynie pospacerować na łonie natury. Nieważne jednak, kim jest przyszły zdobywca tatrzańskich szczytów, bo każdy musi bezwzględnie pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i zdrowym rozsądku – góry są bowiem równie piękne co niebezpieczne.  

 

Ja mieszkam tu od niedawna, ale kocham Tatry całym sercem – każdą wolną chwilę najchętniej spędzałabym w górach. Dlatego właśnie chcę zachęcić jak najwięcej osób do dzielenia ze mną tej fascynacji i do wędrówek po tatrzańskich szlakach, podziwiania malowniczych widoków i gromadzenia niezatartych wspomnień.

   

Tatry3.jpg (15669 bytes)  Tatry.jpg (45565 bytes)