Odpoczynek nad 

Zalewem Czorsztyńskim 

 

Zapraszam na małe leniuchowanie nad słonecznymi brzegami Zalewu Czorsztyńskiego, połączone z wyprawą w poszukiwaniu śladów przeszłości Podhala. odkryjcie wraz ze mną piękne budowle i zachwyćcie się urokliwymi krajobrazami. Życzę miłych wrażeń!!!

 

Kiedy po raz kolejny wrócicie z tatrzańskich szlaków, zapraszam na wycieczkę nad Zalew Czorsztyński - ogromny sztuczny zbiornik wodny na rzece Dunajec. Zapewniam, że celem tej wyprawy nie będzie jedynie leniwe wylegiwanie się na brzegu i wsłuchiwanie się w szum fal. W okolicy jest bowiem wiele miejsc, które z pewnością warte są obejrzenia.

Po drodze rozejrzyjcie się uważnie dokoła, a znajdziecie tu:

Urocze drewniane kościółki, znane na cały świat, stanowiące świadectwo bogatej kultury sakralnej mieszkańców Podhala i Spisza.

Tajemnicze ruiny, przyciągające swą magią, stanowiące przedmiot nieustannej fascynacji dla poszukiwaczy skarbów i badaczy historii.

Dostojny i urzekający swym pięknem gotycki zamek nad spokojnymi wodami Zalewu Czorsztyńskiego.

... i oczywiście o wiele, wiele więcej. Zapraszam więc wszystkich chętnych do poznania jednego z najbardziej uroczych i magicznych zakątków w Polsce.

 

A oto spis miejscowości, które spotkacie na swojej drodze:

Białka Tatrzańska \ Trybsz \ Krempachy \ Frydman \ Niedzica \ Czorsztyn \ Kluszkowce \ Maniowy \ Dębno Podhalańskie \ Harklowa \ Łopuszna \ Nowy Targ

Całość trasy to około 110 km.

Mapa_wycieczki.jpg (54331 bytes)